سرمایه گذاری در گرجستان | ثبت شرکت در گرجستان | اقامت گرجستان

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان | اقامت دائم گرجستان | راهنمای سرمایه گذاری در گرجستان | خرید ملک در گرجستان | تحصیل در گرجستان | کشاورزی در گرجستان | اخذ پاسپورت گرجستاناجاره مغازه در تفلیس گرجستان

اجاره مغازه در گرجستان

اجاره مغازه در گرجستان

 اجاره مغازه در تفلیس گرجستان | قیمت اجاره مغازه در تفلیس | اجاره مغازه در تفلیس | قیمت اجاره مغازه در گرجستان

بسته به اینکه مغازه ای که می خواهید در گرجستان اجاره کنید در کدام شهر و کدام منطقه قرار دارد ، دارای اجاره های مختلفی است. در این مقاله قصد داریم تا حدودی راجع به اجاره مغازه در گرجستان بحث کنیم.

در ایتدا اجاره مغازه در تفلیس پایتخت گرجستان را بررسی می کنیم و سپس در بقیه شهرهای بزرگ گرجستان راجع به اجاره مغازه بحث خواهیم کرد ، پس تا پایان این مقاله با ما باشید.

خرید آپارتمان در گرجستان  

قیمت اجاره ملک و مستغلات در گرجستان معمولا به دلار آمریکا محاسبه و اخذ می شود هر چند دولت گرجستان از سال میلادی جدید قانونی را وضع کرده است که به موجب آن هر شخص یا شرکتی که به واحد پول گرجستان معامله انجام ندهد شامل پرداخت جریمه های مالی سنگین می شود. ولی تا آن موقع مبنا را بر اساس دلار آمریکا که فعلا عرف است در نظر می گیریم.

اقامت گرجستان با خرید ملک  

قیمت اجاره مغازه در تفلیس معمولا در اغلب نقاط شهری از یک فرمول ساده تبعیت می کند ، و آن این است که :

با توجه به متراژ مغازه در هر منطقه قیمتی به دلار تعیین می شود. مثلا اگر مغازه ای در مرکز شهر باشد و فرضا ۱۰۰ مترمربع باشد ، به ازای هر مترمربع آن قیمتی از حدود ۲۰ الی ۷۰ دلار آمریکا تعیین می شود. یعنی اجاره ماهیانه یک مغازه صد متری اگر هر مترمربع آن ۲۰ دلار تعیین شود ، حدود ۲۰۰۰ دلار آمریکا در ماه خواهد شد.

بنابراین اگر فرضا این مغاره یا ملک تجاری در مرکز منطقه سابورتالو در تفلیس باشد ( خیابان پکینی و مناطق توابع آن ) حدود مترمربعی ۳۰ دلار آمریکا است و در منطقه واکه و مناطق تابعه آن مترمربعی ۵۰ دلار آمریکا است.

اقامت گرجستان با خرید ملک

اجاره مغازه در تفلیس معمولا با توجه به موقعیت تجاری آن، قیمت هر مترمربع ملک و اجاره کل ماهانه آن محاسبه خواهد شد.

موقعیت تجاری یک مغازه برای گرفتن نتیجه مطلوب از یک کسب و کار بسیار مهم است لذا توصیه می کنیم که در وهله اول بدون توجه به قیمت اجاره مغازه در گرجستان ، موقعیت تجاری آن را بررسی کنید و اینکه آیا با توجه به نوع کسب و کار شما این مغازه در کدام منطقه شهر مطلوب تر است.

برای مثال سعی کنید مثلا اگر قصد راه اندازی یک رستوران در تفلیس را دارید ، تحقیق کنید که بیشتر رستوران ها در کدام خیابان های تفلیس هستند ، و سعی کنید در همان مکان ها و مناطق به دنبال اجاره جای مناسب باشید.

یک مغازه خوب و در گذر قطعا اجاره بهای بالایی خواهد داشت ، پس قبل از هر اقدامی ، مشورت ها و تحقیق های خودتان را انجام دهید تا دچار ضرر و زیان هنگفتی نشوید. زیرا اجاره نامه ها برای املاک تجاری معمولا حداقل ۱ ساله منعقد می شوند ، و اگر کمتر از این مدت به نتیجه نرسیدید ترک آنجا مستلزم پرداخت جریمه است.

معمولا برای اجاره یک مغازه در گرجستان دو ماه کرایه را در ابتدا از شما می گیرند : کرایه ماه اول و ماه آخر. زیرا در گرجستان جهت اجاره ملک و مستغلات پول پیش یا ودیعه وجود ندارد و کرایه ماه آخر را جهت گارانتی بر می دارند. اگر شما تا پایان قرارداد در آن ملک بمانید در ماه آخر دیگر اجاره ای پرداخت نمی کنید زیرا همان اول پرداخت کرده اید و اگر زودتر از موعد مقرر بخواهید آن ملک را ترک کنید ، اجاره ماه آخر بعنوان جریمه به شما عودت نمی شود.

خرید ملک در گرجستان

باتشکر از سایت سام جورجیا که ما را در انتشار این مقاله یازی کردند.